“Трембіти кличуть! + Писаний камінь” (3 дні)
Виїзди: під запит
У вартість туру не входить: обіди, вхідні квитки.
Команда ТО “Партнер Тур груп” розробила новий авторський тур, в якому туристи побачать Карпати у новій красі, дізнаються історію від далекого минулого до сьогоднішнього дня, звичаї та побут гуцулів, а також самим спробувати на майстер-класах ткацтво, ліжникарство, гончарство, музичні інструменти та інше, дізнатись хто такі мольфари та замовити добро, спробувати гуцульську кухню. Програма в турі розроблена так, що не лише слухати історію, а на бажання брати участь в майстер-класах, риболовлі на форель, відпочити в чані та баньці, прогулятися горами.
1 день
Виїзд о 4:00 год з м.Хмельницького
(Маршрут: Хмельницький – Кам’янець-Подільський – Чернівці – Коломия – Верховина – Косів – Чернівці – Кам’янець-Подільський – Хмельницький).
– с.Криворівня. Легендарне село, “Українські Афіни” – великий культурний центр Гуцульщини, де любили відпочивати видатні українці І.Франко, Леся Українка, М.Коцюбинський, та ін. При бажанні можна завітати в хату-музей І.Франка, куди він часто приїжджав на лікування.
Мальовнича Криворівня сподобалася І.Франку, М.Грушевському, Г.Хоткевичу, М.Коцюбинському, І.Трушу і десяткам інших видатних діячів і очевидно сподобається і Вам.
– “Етнографічний гражда-музей старожитностей Гуцульщини” в с.Криворівня, який ознайомить гостей краю з етносоціальною системою Гуцульщини (або по простому “з чого колись жили гуцули”), його архаїчними складовими: збиральництвом, мисливством і рибальством, пастушим полонинським господарством, дерев’яною архітектурою і будівництвом, гірськими лісорозробками та лісосплавом, керамікою, мосяжництвом, чинбарством, бондарством, та ін. Нам не лише будуть проводити екскурсія, а також показ по предметах та фотографіях, це унікальна екскурсія, РЕКОМЕНДУЄМО !
– Огляд справжньої гуцульської «хати-гражди», у 1964 р. хату-гражду було використано під час зйомок кінофільму «Тіні забутих предків».
– Відвідання найстарішої церкви на Верховинщині – Церкви Пресвятої Богородиці 1719р., в якій бувають представники різних християнських конфесій. Це духовний культурний оазис, де людська душа наповнюється творчою енергією. Тут є особлива благодать Божа, її відчувають люди під час молитов, отримують зцілення фізичне, заспокоїння душі, освітлення розуму. За свої 300 років церква ніколи не була зачинена.
В церкві познайомимося з отцем Іваном Рибаруком. Слова отця Івана пробуджують, змінюють і залишаються надовго, вони ще довго звучатимуть у Ваших серцях.
– Верховина, яка повністю виправдовує свою назву, тому що тільки нижня його частина знаходиться на висоті 620-640 м над рівнем моря, а решта – ще вище у горах. Це етнографічний центр Гуцульщини, колишнє Жаб’є, що розкинулося на берегах славетної річки Чорний Черемош, окрім мальовничих карпатських панорам має й багато інших принад для вибагливих туристів.
– Їдемо замовляти добро та дізнаємось хто такі “МОЛЬФАРИ ?”, відвідаємо Хату-мольфарів з предметами для гуцульської магії. Експозиція створена для презентації місцевих традицій та діяльності гуцульських чародіїв — мольфарів, знахарів тощо. Зокрема експонується інвентар, який використовують цілителі для створення зілля чи замовляння, щоби допомогти людям. Дізнаємось про уміння карпатських мольфарів і знахарів, як розігнати хмари, припинити дощ чи, до прикладу, вилікувати рак настоянкою з гадюки. У музеї можна ознайомитися з практикою двох найсильніших мольфарів — Андрія Атаманюка (Ґоя) та Михайла Нечая.
– Обід зі страв гуцульської кухні. Обід пропонується на вершині Верховини, де нам приготує справжня господиня, яка володіє рецептами гуцульської кухні та смаколики + настоянка карпатська.
– Напротязі туру, ми будемо бачити як на вершинах знаходяться будинки, де проживають гуцули, ось ми також піднемось до одного з таких будинків, де проживає Трембітар Микола Ілюк, саме тут на буде “концерт-екскурсія ТРЕМБІТАРЯ Миколи Ілюка” + музей всіх зібраних гуцульських музикальних інструментів. На висоті 700м. над р.м. біля ошатної дерев’яної хати, нас зустрічає в гуцульській одежі грою на трембіті – Заслужений працівник культури України Микола Ілюк. Звук трембіти, який ввібрав в себе і чари гір і Карпатську незвідану силу громовиці заворожує всіх. Гостинно запрошує Микола Ілюк гостей до своєї хати-музею, де відтворено старовинний побут гуцулів. Музей багатий на гуцульську одежу та народні музичні інструменти.
Після екскурсії кожен бажаючий може вдягнутися в національний одяг та сфотографуватися на фоні Верховини, гори Магура, Чорногірського хребта чи під смерічками з грибочками на царинці в пана Миколи. Маленьким відвідувачам теж цікаво, бо вони грають, вдягаються в маленьких гуцуликів, а ще розглядають та годують кроликів, кізоньку – це їм найцікавіше. І вражень їм вистачає надовго.
– Гуцульська броварня. А пивоманам особливо смакуватиме живе пиво “Верховина”, що зварене із якісного баварського солоду та хмелю на кришталевій карпатській воді. Тут можливо спробувати та придбати 4 сорти пива карпатського та верховинські настоянки.
– поселення в готелі (котеджі) у Косівському або Верховинському районі.
– вечеря.
– вільний час, можливо замовити: баню та чани.
2 день
– Сніданок
– Косів. Це місто ще називають “Ворота Карпат”, а також столицею декоративно-прикладного мистецтва України, бо саме в Косові і районі живуть і працюють тисячі народних майстрів, які продовжують давні ремісничі традиції. Візитною картою міста є знаменита на весь світ косівська кераміки, видатні гончарі запрошують Вас на її виробництво, де можна побачити процес її виготовлення та купити за цінами виробника.
– Сувенірний ринок – по оптових цінах від виробника! Запрошуємо Вас на найвідоміший гуртовий базар виробів народних майстрів в Україні. На ньому Ви зможете придбати безліч гуцульських виробів: вишиванки, ліжники, гончарні вироби, вироби з дерева, одяг, сири, вироби з лози та 1 000 000 інших речей, більшість з яких продають самі майстри. Ціни в два-п’ять разів дешевші чим на інших базарах України.
– Переїзд на Буковецький перевал та похід на “Писаний Камінь”, висота 1121 метрів над рівнем Балтійського моря. Маршрут: середньої складності. Писаний камінь – кам’яна брила довжиною понад 80 метрів й висотою біля 40 метрів. На вершині мегалітища є 9 ритуальних чаш. За словами біоенергетиків вода в цих чашах – свята. До речі, вона майже ніколи не висихає. На камені безліч петрогліфів та сучасних написів. Вважається, якщо викарбувати свої ініціали на ньому пам’ять про людину житиме вічно. Місце сприятливе як для чоловіків, так і для жінок. Всі практики, що проводяться біля каменю розголошуються лише під час екскурсії.
– повертаємось до готелю з гарним настроєм та новими емоціями + безліч нових фото.
– вечеря.
– вільний час, можливо замовити: баню та чани.
3 день
– Сніданок. Виселення з готелю, переїзд в Косів.
– Майстер-клас по кераміці. Косівська майстриня традиційної гуцульської кераміки: майстер-класи, виготовлення та продаж. Ми побачимо, як народжується справжня гуцульська кераміка, як під руками майстра оживає і набуває форми шматочок глини, як гончарні вироби стають такими яскравими і неповторними. А найсміливіші зможуть навіть самі сісти за гончарний круг!
– с.Яворів. Українське село, яке по праву рахується столицею давнього гуцульського ремесла – ліжникарства.
Ми відвідаємо майстра, якій розкаже та покаже нам, як виготовляються ці м’які та пухнасті вовняні вироби, а також дозволить усім бажаючим йому допомогти. Це унікальна можливість наблизитися до традицій гуцулів, поспілкуватися з місцевими мешканцями та придбати собі подарунок на пам’ять по цінах виробника. Ліжник — плетений руками виріб з овечої шерсті. Гуцульські ліжники використовується як ковдра, покривало, килим, ним застеляють лавки, бричкі, санки, взимку вкривають коней. Ліжник дуже теплий та має цілющі властивості. Виставка виробів із овечої вовни на продаж (шкарпетки, рукавиці, ліжники, гобелени, килими, безрукавки).
– «Валило» – гуцульська пральна машина або карпатське джакузі, де ліжник під дією води стає міцним та пухнастим. Ознайомлення з валилом.
– Форельне господарство (риболовля) / Обід – комплекс ставків, які призначені для ловлі форелі. А також Вашу власноруч свіжо виловлену форель, приготують в місцевій колибі. Обід зі страв гуцульської кухні.
– при хорошій погоді, відпочиваємо, купаємось на гірському пляжі та приймаємо процедури в карпатському джакузі (валилі).
– завершення екскурсійної програми, виїзд в Хмельницький / (орієнтовне прибуття в 22-23 год).
Виїзди: під запит
У вартість туру не входить: обіди, вхідні квитки.
На Косівському гуртовому базарі, Ви зможете придбати:
Фірма залишає за собою право змінювати програму туру, порядок та час екскурсій без зменшення загального обсягу послуг. Фірма не несе відповідальність за можливі затримки на дорогах і погодні умови. Автобусне обслуговування у вільний час не передбачене.
У програмах туру вказано орієнтовний час. Точне місце і час від’їзду з міста, початок екскурсій і додаткової програми оголошується керівником групи.
* У вартість “Туристичного обслуговування” входить – транспортне обслуговування по маршруту, супровід керівником групи, екскурсовод на екскурсійних об’єктах, плата за в’їзд автобусом на екскурсійні об’єкти.
* Під страхуванням розуміється – “Страхування від нещасних випадків на транспорті”.
гарячі пропозиції
«Мештами по Гуцульщині + Хомяк» та Джип тур (3 дні)
Виїзд: 12-14.07 / 02-04.08 / 09-11.08 / 16-18.08 / 23-25.08
з м.Хмельницького о 5:30 год
“Карпатські полонини з Говерлою + Джип Тур” (3 дні)
виїзд: 05-07.07 / 12-14.07 / 19-21.07 / 26-28.07
з Хмельницького о 5:00 / Тернопіль 6:30
“Аромат Закарпаття + Лавандова Гора” (3 дні)
виїзд: 21-23.06 / 28-30.06
з Хмельницького о 05:00 год / Тернопіль 6:30
Новий Рік 2025 в Закарпатті, Берегове, 4 дні
виїзд: 30.12 – 02.01.2025
з Хмельницького о 22:00 год
* Щодня термальні басейни + екскурсійна програма