Туроператор

«Трембіти кличуть на полонину» (3 дні)

«Трембіти кличуть на полонину» (3 дні)

Виїзд: під запит

Вартість: 1650 грн (проїзд, проживання, страхування, 2-ох раз. харчування)
Туристичне обслуговування: 100 грн

Виїзд о 3:30 год з м.Хмельницького.

Маршрут автобуса: Хмельницький – Кам’янець-Подільський – Чернівці – Верховина – Яремче – Тернопіль – Хмельницький.

 

1 день

– Верховина, яка повністю виправдовує свою назву, тому що тільки нижня його частина знаходиться на висоті 620-640 м над рівнем моря, а решта – ще вище у горах. Це етнографічний центр Гуцульщини, колишнє Жаб’є, що розкинулося на берегах славетної річки Чорний Черемош, окрім мальовничих карпатських панорам має й багато інших принад для вибагливих туристів.

Полонина Крента (Кринта) — розташована на висоті близько 1300 м над рівнем моря у Гринявських горах на гірському хребті Кринта-Скупова. Звідси відкриваються захоплюючі краєвиди на Чорногірський хребет, де на верхах ще на початку літа лежить сніг. А дорогою на гору Крента ростуть лісові ягоди, лікарські трави та повсякчас зустрічається білий гриб.

Тут, на високій полонині протягом літа живуть пастухи та випасають корів, з молока яких виготовляють екологічно чисті молочні продукти. Тут, на полонині Кринта, збережено традицію гуцульського сироваріння.

З пізньої весни до ранньої осені на полонині Крента (Кринта) варять на відкритому вогні у великому казані справжній гуцульський сир — вурду та будз. А потім кладуть його під дах, щоби він відпочив, прокоптився та набув аромату, за який його так цінують шанувальники.

Програма екскурсії на полонину Кринта:

10.00 – Виїзд з смт Верховина (630 м н.р.м.) грунтовою дорогою комфортабельним позашляховиком ГАЗ 66, Долиною Жаб’євського потоку піднімаючись у високогірний присілок Плай (930м н.р.м.)

11.00 – Початок пішого переходу на вершину г. Кринта (1300м.н.р.м), по дорозі збираємо білі гриби, малину. Провідник покаже і навчить Вас збирати гриби.

12.30 – Відпочинок на вершині гори Кринта. Розповіді та пізнавальна інформація про вершини Чорногірського хребта. Фотографування.

13.00 – Відвідування стаї (Колиби) де пастухи у літній період живуть і випасають корів, а з молока варять на відкритому вогні у казані справжній гуцульський сир, який кладуть на горище щоб він прокоптивси, аж потім з нього роблять знану гуцульську бринзу. На Полонині роблять два види сиру: будз і вурда.

Вурда вариться із сироватки з додаванням свіжого молока. Вона має солодкуватий присмак і за смаком нагадує сир Фета.

14.00 – Смачний обід на висоті 1300 м н.р.м. Дегустація сиру вурди. (Обід – 40 грн банош на вогнищі)

14.30 – Вільний час

16 30 – Організоване сходження до підніжжя г. Кринта

17.30 – Виїзд в у Верховина

18.00 – Прибуття у Верховину

– Гуцульська броварня. А пивоманам особливо смакуватиме живе пиво “Верховина”, що зварене із якісного баварського солоду та хмелю на кришталевій карпатській воді. Тут можливо спробувати та придбати 4 сорти пива карпатського та верховинські настоянки.

– поселення в готелі (котеджі) у Косівському або Верховинському районі.
– вечеря.
– вільний час, можливо замовити: баню та чани.

2 день

– Косів. Це місто ще називають “Ворота Карпат”, а також столицею декоративно-прикладного мистецтва України, бо саме в Косові і районі живуть і працюють тисячі народних майстрів, які продовжують давні ремісничі традиції. Візитною картою міста є знаменита на весь світ косівська кераміки, видатні гончарі запрошують Вас на її виробництво, де можна побачити процес її виготовлення та купити за цінами виробника.

– Сувенірний ринок – по оптових цінах від виробника! Запрошуємо Вас на найвідоміший гуртовий базар виробів народних майстрів в Україні. На ньому Ви зможете придбати безліч гуцульських виробів: вишиванки, ліжники, гончарні вироби, вироби з дерева, одяг, сири, вироби з лози та 1 000 000 інших речей, більшість з яких продають самі майстри. Ціни в два-п’ять разів дешевші чим на інших базарах України.

– с.Яворів. Українське село, яке по праву рахується столицею давнього гуцульського ремесла – ліжникарства.

Ми відвідаємо майстра, якій розкаже та покаже нам, як виготовляються ці м’які та пухнасті вовняні вироби, а також дозволить усім бажаючим йому допомогти. Це унікальна можливість наблизитися до традицій гуцулів, поспілкуватися з місцевими мешканцями та придбати собі подарунок на пам’ять по цінах виробника. Ліжник — плетений руками виріб з овечої шерсті. Гуцульські ліжники використовується як ковдра, покривало, килим, ним застеляють лавки, бричкі, санки, взимку вкривають коней. Ліжник дуже теплий та має цілющі властивості. Виставка виробів із овечої вовни на продаж (шкарпетки, рукавиці, ліжники, гобелени, килими, безрукавки).

 «Валило» – гуцульська пральна машина або карпатське джакузі, де ліжник під дією води стає міцним та пухнастим. Ознайомлення з валилом.

– Форельне господарство (риболовля) / Обід – комплекс ставків, які призначені для ловлі форелі. А також Вашу власноруч свіжо виловлену форель, приготують в місцевій колибі. Обід зі страв гуцульської кухні.

– при хорошій погоді, відпочиваємо, купаємось на гірському пляжі та приймаємо процедури в карпатському джакузі (валилі).

 Вгості до хати “Діда Іванчика”, дегустація цілющих чаїв та настоянок у лікувальних цілях. Туристи зможуть побачити велику кількість, цілющих трав, плодів, коріння та настоянок якими діди-прадіди запобігали різним захворюванням та лікувалися ними.Також ви почуєте історії про приготування лікувальних мазей за народними методами, та їхнє застосування. Найбільш інтригуючою є третя музейна кімната, де знаходиться більше 20-ти видів цілющих настоянок, із загадковими гуцульськими назвам.

– Огляд та фотографування біля Хати-гражди (де знімався фільм Параджанова, “Тіні забутих предків”).

– вечеря.
– вільний час, можливо замовити: баню та чани.

3 день

– Сніданок. Виселення з номерів / виїзд.

– Піднімаємось на вершину Верховини до хати Трембітаря Миколи Ілюка, саме тут музикальний концерт та показ сімейної колекції гуцульських музикальних інструментів. На висоті 700м. над р.м. біля ошатної дерев’яної хати, нас зустрічає в гуцульській одежі грою на трембіті – Заслужений працівник культури України Микола Ілюк. Звук трембіти, який ввібрав в себе і чари гір і Карпатську незвідану силу громовиці заворожує всіх. Гостинно запрошує Микола Ілюк гостей до своєї хати-музею, де відтворено старовинний побут гуцулів. Музей багатий на гуцульську одежу та народні музичні інструменти.

Після екскурсії кожен бажаючий може вдягнутися в національний одяг та сфотографуватися на фоні Верховини, гори Магура, Чорногірського хребта чи під смерічками з грибочками на царинці в пана Миколи. Маленьким відвідувачам теж цікаво, бо вони грають, вдягаються в маленьких гуцуликів, а ще розглядають та годують кроликів, кізоньку – це їм найцікавіше. І вражень їм вистачає надовго.

– Хата-стая. «Файні наші газдині та газдики, просимо вас до нашої гуцульської хатини», – такими словами верховника Галина Мокан запрошує шукачів народного колориту до свого сирного світу. Галина відкрила у Верховниі власний музей «Хата-стая», де розповідає про традиційне домашнє сироваріння. Стая – це кустарна гуцульська сироварня із казанком над відкритим вонищем. Саме у таких колибах-стаях вівчарі на полонинах ціле літо варять полонинські сири – будз, вурду та бринзу. В музеї «Хата-стая» весь процес можна побачити на власні очі та долучитися до роботи власними руками, щоб наприкінці екскурсії продегустувати сир власного виробництва та інші страви гуцульської кухні.

– Обід зі страв гуцульських (самостійно в колибі).

Шешорські сріблясті водоспади (купання та відпочинок). Сріблясті водоспади розташовані в с.Шешори, Косівського району, що на Івано-Франківщині. Відмітимо, що с. Шешори разом із Сріблястими водоспадами є одним із найвідвідуваніших туристами місць Прикарпаття. Розмістились Шешорські сріблясті водоспади на р. Пістинька, котра є правою притокою р. Прут. Водоспади є каскадними, — три каскади. Води річки Пістинька поздовж кілька сотень метрів рухаються по масивних брилах пісковиків та утворюють два паралельні між собою водоспади, висотами 3 і 5 м. Ці водоспади носять ім’я Великий та Малий Гук. Назва їх пішла завдяки їхньому гучному шумові, а від променів сонця їхні бризги особливо виблискують, надаючи яскраво-срібного забарвлення струменям води. На основі цього й пішла назва Сріблясті водоспади.

Нижче Великого та Малого Гуку утворилось плесо, мешканці звуть його «Синіплясо». Взимку Сріблясті водоспади не менш красиві та мальовничі — струмені води замерзають крижаними «наростами» різних видів, надаючи волю різноманітним фантазіям фотографів.

Каньйоноподібною є долина водоспадів та надзвичайно мальовничою. Тут, окрім туристів, часто полюбляють проводити свій відпочинок як і самі місцеві жителі, так і жителі Прикарпаття. Якщо Ви сплануєте свій тур до с. Шешори, то Ви отримаєте незабутні враження, насолодитесь ковтками чистого гірського повітря та прозорої води, а також милуватиметесь чудовими краєвидами Карпат.

– завершення екскурсійної програми, виїзд в Хмельницький /  (орієнтовне прибуття в 22-23 год). 

Виїзд: під запит

Вартість: 1650 грн (проїзд, проживання, страхування, 2-ох раз. харчування)
Туристичне обслуговування: 100 грн
Вхідні квитки:
– Виїзд позашляховиком ГАЗ 66 на полонину Кринта, обід та дегустація, екскурсія – 300 грн (дорослий) / 250 грн (дитячий до 10р.)
– Яворів, екскурсія-показ по ліжникарству: загальний – 35 грн./ос.
– Хата-стая: загальний – 35 грн./ос.;
– Хата-концерт-виставка Трембітаря Миколи Ілюка: загальний – 30 грн./ос., дитячий – 20 грн./ос.;
– Вгості до хати “Діда Іванчика”, дегустація цілющих чаїв та настоянок у лікувальних цілях: загальний – 50 грн./ос.,
– Обід на форельному господарстві + риболовля – 280-300 грн (форель, банош, салат, настоянка, узвар)
* вартість вхідних квитків вказана на 11.09.2020р.

гарячі пропозиції

“Закарпатський смак + Термали” (3 дні)

“Закарпатський смак + Термали” (3 дні)

виїзди: 19-21.04 / 10-12.05 /24-26.05

з Хмельницького о 05:00 год / Тернопіль 6:30

3700 грн
докладніше
“Закарпатський калейдоскоп” (3 дні)

“Закарпатський калейдоскоп” (3 дні)

виїзд:  12 -14.04 / 03 – 05.05 / 17 – 19.05 / 07 – 09.06

з Хмельницького о 05:00 год / Тернопіль 6:30

3700 грн
докладніше
“Чарівне Закарпаття” (3 дні)

“Чарівне Закарпаття” (3 дні)

виїзди: 17-19.05 / 31.05 – 02.06 / 14 – 16.06

з Хмельницького о 05:00 год

3700 грн
докладніше
Чернівці – Долина Тюльпанів (1 день)

Чернівці – Долина Тюльпанів (1 день)

виїзди: 13.04. / 14.04 / 20.04. / 21.04. /27.04. / 28.04

800 грн
докладніше