Закарпатський сувенір 3 дні та 2 дні

 

«Закарпатський сувенір»

 .

1 день

 Відправлення 5:00 з м.Хмельницького.
- Бубнище , «Скелі Довбуша»
- Боржавські полонини підйомник
- Водоспад Шипіт
- поселення, вечеря.

 

2 день

 - сніданок
- Мисливський замок графів Шенборнів
- м. Ужгород: Ужгородський Замок, Закарпатський музей народної архітектури і побуту, Корчма – музей – кабаре «Деца у Нотаря»
- Мукачівський замок «Паланок» (факультативно)
- вечеря

 

3 день

 - виселення, сніданок
- с. Іза ( центр лозоплетіння)
- Нижнє селище, сироварня (дегустація різних сортів сиру з вином)
- Термальний басейн та карпатський чай
- Рахів «Центр Європи» , музей-колиба (обід, рекомендуємо закарпатський «Бограч»)
- Кваси, мінеральне джерело
- Водоспад Тростянець
- Яремче, ринок сувенірів (факультативно)

 

Вартість:  грн (2дні) / 1020 грн (3 дні) 

- У вартість входить: проїзд, транспортне обслуговування по маршруту, 2-ох разове харчування, проживання, страхування, супровід.

- У вартість не входить: вхідні квитки, екскурсовод.

  .

. 

Інформація до даного туру:

 

 

* Вартості вхідних квитків:

 - Територія замку Шенборна ( загальний – 5 грн, учні – 2,50 грн), - Мукачівський замок (загальний і студентський – 10 грн, учні – 5 грн), - Термальний басейн (орієнтовно 30-35 грн), - Долина нарцисів (дорослі – 12 грн, учні – 3 грн), - Водоспад Шипіт (загальний – 2 грн, учні – б/к), - Скелі Довбуша ( загальний – 5 грн, діти – 3 грн), - Дегустація трьох сортів сиру з вином (дорослі та студенти – 25 грн, діти – 10 грн), - Музей народної архітектури та побуту Ужгород (дорослий – 8 грн, діти – 3 грн), - Ужгородський замок (дорослий – 10 грн, дитячий – 5 грн).

  

 

* Детальний опис екскурсійних об’єктів, що на Вас чекають:

 

Скелі Довбуша - Бубнище. Ботаніко-геоморфологічний резерват “Скелі Довбуша” – пам’ятка природи державного значення, є групою високих скель площею 100 га, які на фоні лісу й гір створюють невимовної краси гірські пейзажі. Вважається, що скелі використовувалися з давньоруських часів (ІХ-ХІІІ ст.) як наскельні фортеці та сторожові укріплення.

 

Водоспад Шипіт. Один з найкрасивіших водоспадів України, що з висоти 15 метрів багатьма заворожуючими каскадами між андезиновими скелями скидає води в мальовничу гірську долину. Водоспад бере свій початок з великого підземного джерела, т.з. “морське око”, в одному з найгарніших місць українських Карпат – полонині Боржава. Проведення часу біля Шипоту чудово допомагає відпочити від цивілізації та дає нові життєві сили.


Замок Шенборнів - Санаторій Карпати. Серед карпатських живописних гір розташувався один з найгарніших і найромантичніших замків країни, наче у казку запрошує Вас мисливський замок графів Шенборнів (1890р.). Він дивиться на Вас 365 вікнами, запрошує через 12 входів у 52 кімнати. Замок оточений гарним парком з багатьма екзотичними рослинами.


 

Закарпатський музей народної архітектури і побуту. На південному схилі Замкової гори, під стінами величного Ужгородського замку на площі 5,5 га розташований один з перших в Україні Закарпатський музей народної архітектури та побуту, побудований в 1970 р. в місці, яке називали “Відьмина яма” і де раніше спалювали тих, кого звинувачували у чаклунстві. Жителі міста називають музей просто “село”.

Експозиція ужгородського скансену налічує 12 хат, гражду, корчму, водяний млин, ступу-сукновальню, кузню, церкву, дзвіницю, каплицю, школу,а загалом – понад 14 тисяч експонатів.
Відвідувачі можуть ознайомитися зі зразками житла і садиб закарпатців низовинних районів – долинян, а на пагорбі – горян (лемків, бойків та гуцулів), а також типовою угорською та румунською архітектурою.

 

Корчма «Деца у нотаря». Дурні до корчми не ходять. Їм тут нудно. Дурні або швидко йдуть геть, або швидко напиваються, що, в принципі, одне і те ж саме. Наша корчма – для HOMO SAPIENS. А різниця між ГОМО і ГОМО САПІЕНС в тому, що в гомо є тільки дві дірки: одна на вході, а друга на виході. А у гомо-сапіенс отворів багато: очі, вуха, ніс, рот... Сапіенси приходять у корчму з фотоапаратами, читають, спілкуються, відправляють друзям SMS-ки та ММS-ки, повертаються сюди знову і знову.

За 16 років Деца стала великою сценою, декорованою самим життям... Мабуть, тому відвідувачі плачуть тричі: 1) чому я не побував тут раніше? 2) чому я не прихопив з собою фотоапарат? 3) чому так швидко треба йти геть?

 

Ужгородський замок – це головна визначна пам’ятка міста Ужгород, основна споруда якого відноситься до 14 ст. Замок має форму неправильного чотирикутника з масивними бастіонами по кутах та оточений з трьох боків сухим каналом, а з північно-східного боку – обривом. Товщина зовнішньої кріпосної стіни досягає 2,5-3 м. Спочатку через канал було кинуто підвісний міст, а з другої половини 18 ст. його замінили насипом.

При споруді замкового палацу будівельники врахували рельєф місцевості, оскільки будівля є своєрідним продовженням схилу Замкової гори, на якій вона стоїть.


 Мукачево. Звідки б Ви не наближалися до Мукачево, за десятки кілометрів, на одинокій гостроверхій сопці, як магніт, Вас притягує овіяний легендами і бойовою славою мукачівський замок “Паланок” (XIV ст.). Цей визначний воєнно-архітектурний пам'ятник середньовіччя був збудований для охорони і контролю торгових і військових шляхів. Деякі джерела стверджують, що вже в ІХ-Х ст. на горі було невелике укріплення, збудоване для охорони кордонів Київської Русі за Карпатами. Спорудив замок руський князь Федір Корятович і перетворив його у свою резиденцію. Замкові стіни пам’ятають свою захисницю Ілону Зріні, що проявила дива мужності та героїзму при обороні замку.

Крім потужного замку в Мукачево є ще багато цікавого: каплиця св. Мартина (XIV ст.), жіночий Миколаївський монастир на Чернечій горі (XVIIІ ст.), палац Ракоці (1663р.) та прекрасна зелена ратуша (1903р.).

Ізу вважають столицею лозоплетіння на Закарпатті. Зародився цей промисел в кінці 19 ст. Проїжджаючи центральною вулицею села майже біля кожної хати можна побачити справжні витвори мистецтва із лози:столи, стільці, крісла-гойдалки, етажерки, тумбочки, вази, шкатулки, кошики, обплетені бутлі, різні сувеніри, тощо. Не дивлячись на, скажемо відверто, недешеве мистецтво торгівля тут завжди йде жваво, особливо влітку.


 Долина нарцисів. Візитка Закарпаття, всесвітньо відома легендарна долина, на якій протягом 10 днів цвітуть нарциси, популяція котрих залишилася тут ще з льодовикового періоду. Приїзджайте й Ви, бо ніде на землі більше нема такого місця.


Нижнє Селище. Унікальне село в Україні, яке є зразком місцевого господарювання. Мешканці об’єдналися в “Асоціацію місцевого розвитку”, завдяки якій було розбудовано інфраструктуру селища та запрацювала сироварня, яка запрошує Вас на дегустацію різних сортів сира з вином. Сир виготовляється за швейцарською технологією та є найкращим в Україні. Ті, кому сир засмакує, зможуть його придбати.

 

Географічний центр Європи знаходиться в Українських Карпатах на Рахівщині, поблизу села Ділового, на знак чого тут в 1887 році споруджено стелу. Вже одне це могло б вирізняти наш край з-поміж інших на європейському континенті. З глибини віків, знаходячись на перехресті чи не всіх європейських доріг, наша слов'янська земля перегукувалася історією, культурою, духовністю і долею із цілим світом і, водночас, ніколи не губилася в нім.

Ми й справді у центрі Європи: якихось години-півтори льоту з Києва (500 кілометрів) чи Праги (900 кілометрів); за 380 кілометрів від Будапешта і за 600 від Відня, 1640 — до Бонна, 1500 — до Москви, 1730 — до Женеви, 1850 — до Рима.


Кваси - Люди назвали своє поселення Квасами на честь дарованих їм природою цілющих джерел «квасної», тобто кислої, води. Так на Гуцульщині називають мінеральну воду. У селі дійсно є мінеральні джерела, вода з яких відноситься до типу "Арзні" і "Єсентуки".

У роки іноземного панування (XVIII ст. – 1939-1944 рр.) село Кваси мало назву Боркут, Тисаборкут – мабуть, через те, що мінеральна вода («буркут») «буркоче».

Село Кваси споконвіку славиться унікальними цілющими джерелами. Зараз аналоги цим «квасним» водам в світі є тільки в Германії (курорт Баден-Баден), на французькому курорті Ля-Бурбуль і на острові Сахалін. Перша в Квасах водолікарня з купальнями, яка називалася «Буркут» (тому що від природи газована вода «буркоче»), була побудована в середині ХІХ століття, за часів панування Австро-Угорської монархії.