Нарциси + Легенди Закарпаття (4 дні)

 

Виїзд: слідкуйте в розділі "графік турів"

«Нарциси + Легенди Закарпаття» (4 дні)

 
 
Виїзд о 3:00 з м.Хмельницького
 
1 день
 

- Скелі Довбуша – Бубнище. Ботаніко – геоморфологічний резерват «Скелі Довбуша» - пам’ятка природи державного значення, є групою високих скель площею 100 га, які на фоні лісу й гір створюють невимовної краси гірські пейзажі. Вважається, що скелі використовувалися з давньоруських часів (9-13 ст.) як наскельні фортеці та сторожові укріплення.

- Обід в гуцульській колибі.

- Водоспад Шипіт. Один з найкрасивіших водоспадів України, що з висоти 15 метрів багатьма заворожуючими каскадами між андезиновими скелями скидає води в мальовничу гірську долину. Водоспад бере свій початок з великого підземного джерела, т.з. «морське око», в одному з найгарніших місць українських Карпат – полонині Боржава. Проведення часу біля Шипоту чудово допомагає відпочити від цивілізації та дає нові життєві сили.

- Поселення в готелі с.Пилипець – вечеря – вільний час

 
  2 день
 

- Сніданок

- Колочава. Починається екскурсія від однієї з найдавніших пам’яток села дерев’яної Церкви Зішея Святого Духа (Святодухівська Церква). Побудована у 1795р. майстром Ференцом Текка без єдиного цвяха у стилі барокко. У вівтарі храму розташована унікальна мироточива ікона, єдина у своєму роді – «Ісус Христос– виноградар». Продовжується екскурсія у музеї скансен «Старе село». На його території відтворено село стародавньої Верховини з колочавських експонатів, які ознайомлюють із 300-річною історією побуту місцевих жителів. У скансені майже два десятки будівель та допоміжних господарських споруд: хатина селянина, церковно-приходська школа, «корчма у Вольфа», «бужня», майстерня «шустера» та сабова (швеця), жандармський пункт і будинок «бірова» (сільського голови). Саме тут у кожній хаті зібрані унікальні предмети праці та побуту місцевого населення. А на завершення пропонуємо відвідати «Колочавську вузькоколійку»,  яка розміщена на території скансену. Музей складається з раритетного паровозу та ешелону з десяти вагонів – три чеські пасажирські вагони, радянський товарняк, угорський вагон для перевозу худоби, бочка для води, і звичайно ж, вагони для транспортування деревини – рубанців та бокорів.

- Обід

- Озеро Синевір. Його ще називають «Морським Оком». Якщо подивитися на нього з висоти пташиного польоту, водойма нагадує райдужну оболонку ока, а острів схожий на зіницю. І якщо дивитися з висоти , то відкривається мальовнича картина – яскраво синя водна гладь у зеленій гущавині лісів, з маленьким острівцем посередині. Озеро оточене ялинами, смереками і буками. Вода в озері настільки чиста, що можна побачити дно. Здалеку вода здається яскраво блакитною. Повітря тут як ніде свіже і легке, наповнене ароматом хвої і дихається вільно і легко. Озеро – найбільше в Карпатах за площею. Знаходиться на висоті 989 метрів над рівнем моря. Середня глибина озера: 10-12 метрів, максимальна 24 м. В озері можна побачити струмкову, озерну і райдужну форель, риба гольян, харіус. А на березі озера в альтанці є незамерзаюче джерело з цілющою водою. Озеро виникло у післяльодовиковий період, йому вже близько 10 тисяч років.


- Сойминське джерело. Мінеральна вода, яку видобувають у селі Соймах, Міжгірського району. У воді найбільший вміст кальцію серед усіх гідрокарбонадних вод України, наявні й інші мікроелементи. В одній літрі сойминської води стільки ж кальцію, скільки в двох склянках молока! Воду можна не лише пити – можна й приймати мінеральні ванни. Аналогів цій мінеральній воді в Україні більше немає.

- Вечеря – вільний час

 3 день

 

- Сніданок

- Іза. Столиця лозоплетіння України, проїжджаючи через село можна придбати різноманітні сувеніри з лози, від простих ужиткових до справжніх витворів мистецтва.

- Долина Нарцисів. Візитка Закарпаття, всесвітньо відома легендарна долина, в якій охороняється найбільший у Середній Європі осередок нарцису вузьколистого. Протягом 10-ти днів цвітуть нарциси, популяція котрих залишилася тут ще з льодовикового періоду. Долина вкривається суцільним білим килимом квітучих нарцисів, які можна зустріти лише тут.

- дегустація та можливість придбання закарпатських вин

- Обід

- Косино (купання в термальних басейнах). Сучасний відпочинковий комплекс із термальними водами, який розташований у 200-річному дубовому гаю. Відпочинок в термальних басейнах сподобається дорослим і дітям, а також принесе користь здоров’ю. Більше інформації на www.kosino.com.ua

- Вечеря – вільний час

 
4 день
 

- Сніданок

- Канатно-крісельна дорога на Боржавські полонини (гора Гимба – 1497 м.)

- Лінія Арпада. Верхня Грабівниця. В цьому мальовничому капатському селі розташований грандіозний бункер, це найбільш збережений та цікавий об’єкт суперпотужної колись оборонної лінії Арпада. Лінія будувалася угорською армією в 1943-44 рр. для захисту від радянської армії. Пропонуємо Вам пройтися по гігантському півторакілометровому тунелю з боковими відгалуженнями, вентиляційними шахтами, щоб відчути себе справжнім мілітарі-туристом.

- виїзд в м.Хмельницький.

 
 
Вартість: 810 грн (проїзд, проживання 3 ночі, 2-ох раз. харчування, страхування)
Туристичне обслуговування: 80 грн
У вартість не входить: вхідні квитки, обіди, купання в термальних басейнах.
 
Вхідні квитки:
- Термальні басейни Косино - 80 грн (2 год)
- Підйомник в Пилипці - 35 грн
- Лінія Арпада - 30 грн/ дорослі, діти до 10 років - безкоштовно
- Долина нарцисів - 15 грн/ дорослі, 10 грн/ студенти, 6 грн/ діти
- Озеро Синевір - 10 грн/ дорослі, 2 грн/ діти
- Колочава - 15 грн/ дорослі,  5 грн/ діти
- Водоспад Шипіт - 3 грн/ дорослі, діти - безкоштовні
- Скелі Довбуша (Бубнище) - 10 грн
 
 
 
 
Фірма залишає за собою право змінювати програму туру, порядок та час екскурсій без зменшення загального обсягу послуг. Фірма не несе відповідальність за можливі затримки на дорогах і погодні умови. Автобусне обслуговування у вільний час не передбачене. 
 
У програмах туру вказано орієнтовний час. Точне місце і час від'їзду з міста, початок екскурсій і додаткової програми оголошується керівником групи.