«Гуцульське Водохреще»
(3 дні)
 
Виїзд: 19-21.01
 
Виїзд о 4:00 год з м.Хмельницького
 

1 день

 

Маршрут: Хмельницький – Кам’янець-Подільський - Чернівці – Косів – Верховина - Яремче  - Івано-Франківськ - Тернопіль – Хмельницький.

 

Святкування Водохреща в с.Криворівня

Вздовж ріки Чорний Черемош розташоване мальовниче гуцульське село Криворівня. Легендарне село, “Українські Афіни” - великий культурний центр Гуцульщини, де любили відпочивати видатні українці І.Франко, Леся Українка, М.Коцюбинський, та ін.

Мальовнича Криворівня сподобалася І.Франку, М.Грушевському, Г.Хоткевичу, М.Коцюбинському, І.Трушу і десяткам інших видатних діячів і очевидно сподобається і Вам.


Саме тут 19 січня святкують гуцули Водохреща.

 

У церкві Різдва Пресвятої Богородиці (збудована ще у 1719 році) відбувається служба Божа. Сюди на спільну молитву збирається дуже багато людей і серед них своїм вбранням вирізняються колядники, яких буває зазвичай більше сотні. Вони упродовж десяти днів відвідали понад 800 дворів своїх земляків, вітаючи колядками Різдво і віншуючи газдів та газдинь щастям-здоров’ям на многая літа. Після Богослужіння всі присутні вирушають до річки Черемош, де відбувається дійство освячення Йорданської води.

 

Музей "Дідова аптека", дегустація цілющих чаїв та настоянок у лікувальних цілях

- Туристи зможуть побачити велику кількість, цілющих трав, плодів, коріння та настоянок якими діди-прадіди запобігали різним захворюванням та лікувалися ними.Також ви почуєте історії про приготування лікувальних мазей за народними методами, та їхнє застосування.

- Найбільш інтригуючою є третя музейна кімната, де знаходиться більше 20-ти видів цілющих настоянок, із загадковими гуцульськими назвам.

- поселення в готелі (котеджі) у Косівському або Верховинському районі.

- вечеря.

- вільний час, можливо замовити: баню та чани.

 

2 день

 

- Сніданок

 

Косів. Це місто ще називають “Ворота Карпат”, а також столицею декоративно-прикладного мистецтва України, бо саме в Косові і районі живуть і працюють тисячі народних майстрів, які продовжують давні ремісничі традиції. Візитною картою міста є знаменита на весь світ косівська кераміки, видатні гончарі запрошують Вас на її виробництво, де можна побачити процес її виготовлення та купити за цінами виробника.

 

Сувенірний ринок. Запрошуємо Вас на найвідоміший гуртовий базар виробів народних майстрів в Україні. На ньому Ви зможете придбати безліч гуцульських виробів: вишиванки, ліжники, гончарні вироби, вироби з дерева, одяг, сири, вироби з лози та 1 000 000 інших речей, більшість з яких продають самі майстри. Ціни в два-п’ять разів дешевші чим на інших базарах України.

с.Яворів. Українське село, яке по праву рахується столицею давнього гуцульського ремесла – ліжникарства.

Ми відвідаємо майстра, якій розкаже та покаже нам, як виготовляються ці м’які та пухнасті вовняні вироби, а також дозволить усім бажаючим йому допомогти. Це унікальна можливість наблизитися до традицій гуцулів, поспілкуватися з місцевими мешканцями та придбати собі подарунок на пам'ять по цінах виробника. Ліжник — плетений руками виріб з овечої шерсті. Гуцульські ліжники використовується як ковдра, покривало, килим, ним застеляють лавки, бричкі, санки, взимку вкривають коней. Ліжник дуже теплий та має цілющі властивості. Виставка виробів із овечої вовни на продаж (шкарпетки, рукавиці, ліжники, гобелени, килими, безрукавки).

 

- «Валило» - гуцульська пральна машина або карпатське джакузі, де ліжник під дією води стає міцним та пухнастим. Ознайомлення з валилом.

 

Форельне господарство (риболовля) / Обід - комплекс ставків, які призначені для ловлі форелі. А також Вашу власноруч свіжо виловлену форель, приготують в місцевій колибі. Обід зі страв гуцульської кухні.


-
Огляд справжньої гуцульської «хати-гражди», у 1964 р. хату-гражду було використано під час зйомок кінофільму «Тіні забутих предків».

 

- Катання на конях та огляд мальовничих карпатських краєвидів.

- повертаємось до готелю з гарним настроєм та новими емоціями + безліч нових фото.

- вечеря.

- вільний час, можливо замовити: баню та чани.


3 день

 

 Сніданок, виселення з готелю. Виїзд.

 

- Хата-музей музичних інструментів Романа Кумлика. Концерт гуцульської музики.
Приватний музей Романа Кумлика - це ціла скарбниця цікавих предметів гуцульського побуту. Тут можна побачити як повсякденний, так і весільний одяг гуцулів, характерні писані тарілки, старовинні монети, дерев'яні замки, бартки (гуцульські сокирки), цілу колекцію
незвичайних музичних інструментів.

Впродовж екскурсії донька Романа - Наталка ,  віртуозно заграє на скрипках, дудках, трембіті, цимбалах та інших експонатах свого музею. Надовго запам'ятаються відвідувачам влучні та дотепні жарти та анекдоти приправлені гуцульською гостротою, якими невпинно сипле пані Наталка.

За годину проведену в музеї, відвідувачі дізнаються про цікаві моменти побуту гуцулів, про обряд весілля та особливості сімейного життя, про лісовий промисел та сплав дараб, про особливості характеру гуцулів та їх ставлення до життя.

 

Буковель – оглядовий підйомник та катання на лижах\сноубордах\санках


Гірськолижний курорт №1 в Україні, де можна здійснити підйом канатно-крісельною дорогою на вершину гори Буковель (1115м) з якої відкривається чудова панорама Ґорґан і Чорногірського хребта. (оглядова по курорту, катання на підйомнику, для бажаючих катання налижах\сноубордах\санках, купання в "VODA Club", в якому басейни / сауни та релакс зона).

- Перевернутий будинок в с.Поляниця.(у нас є можливість не лише сфотографувати будинок зовні, а також відвідати його, ми побачимо, як всі меблі прикріплені до стелі, вийде дуже цікава фотосесія).

- Сувенірний ринок навпроти Перевернутого будинку


Обід

Виїзд в м.Хмельницький


Вартість:1490 (проїзд, проживання, страхування, 2-ох раз. харчування)

Туристичне обслуговування: входить у вартість туру.

У вартість не входить: вхідні квитки, обіди.


Вхідні квитки:

 

- Яворів, екскурсія-показ по ліжникарству: загальний - 25 грн./ос.

- Гражда старожитностей Гуцульщини: загальний - 20 грн./ос.;

- Оглядовий підйомник «Буковель» - 105 грн

- 3 години купання у «VODA CLUB» - 600 грн

- Музеймузичних інструментівРомана Кумлика: загальний - 25 грн./ос.

- Музей Дідова аптека: загальний - 35 грн./ос.;

- Обід на форельному господарстві - 190 грн (форель, банош, салат, настоянка, узвар)