Фестиваль гентешів - різників свиней, в Закарпатті

  

 Закарпаття

виїзд з м.Хмельницького на тур:

3 дні (27.01-29.01)

- програма туру з виїздом м.Хмельницького - 

ФЕСТИВАЛЬ ГЕНТЕШІВ – РІЗНИКІВ СВИНЕЙ 2017

 

У селі Геча Берегівського р-ну Закарпатської області 28 січня 2017 року відбудеться конкурс-фестиваль гентешів – різників свиней. Гентешами на Закарпатті називають професійних різників. Кожен, щоб зарізати свиню, застосовує свій власний прийом. Головне, щоб все відбулося дуже швидко і тварина не мучилася. Адже від цього залежить смак м’яса. За вбиту свиню за давнім угорським звичаєм кожному м’ясникові підносять чарку горілки. А гостей, які встигли до відкриття фестивалю, щедро пригощають вином, слив’янкою і глінтвейном.

Поки туша не охолола, її обсмалюють, шкребуть, обмивають з усіх боків. Але заколоти свинку – це не найголовніше в роботі гентеша. Адже різник має швидко і правильно розібрати тушу. За деякий час на печі вже топляться шкварки, киплять голубці і капуста з м’ясом. А першими стравами, приготовленими зі свіжого м’яса пригощатимуть численних гостей. У програмі майстер-клас з приготування перкельта, бограча та гуляшу. Ласкаво просимо на смачне свято!

 

Програма фестивалю:

 

На гостей свята різників очікують кращі майстри, виробники гастрономічної продукції Закарпаття та гості з закордону, що запропонують продегустувати кулінарну продукцію власного виробництва.

 

Рано-вранці сформовані команди різників, або гентешів збираються перед будівлею сільради, та пригощають гарячим вином і домашньою паленкою-сливовицею.

 

  • 7.00 збір та підготовка команд
  • 7.00 – 14.00 Приготування національних угорських страв зі свинини
  • 7.00 – 18.00 Продаж та купівля страв зі свинини, демонстрація копчення ковбаси та реалізація свіжої продукції
  • 8.00 – 17.00 Дегустація вин, місцевих виробників
  • 13.00 Офіційне відкриття свята різників
  • 14.00 – 17.00 Культурно-розважальна програма
  • 17.00 Нагородження переможців свята різників

 

За оцінками експертів Турінформ Закарпаття, та упорядників щорічного рейтингу кращих туристичних підприємств Закарпаття, даний фестиваль є унікальним, через те, що демонструє можливість побачити давні національні традиції, пов’язані із ритуалом різання свиней та приготуванням м’ясних страв. Майстри з України та країн ЄС продемонструють кращі традиції кулінарії.

 

Учасники свята мають можливість продати власні м’ясні продукти та вироби, що сприяє підтримці підприємців, галузі тваринництва, розвитку громади, підтримки традицій, розвитку туристичної привабливості села Геча та Берегівського району.

 

 

Тут можна посмакувати безліччю традиційних страв професіонального приготування:
 
- голубцями з м’ясом та капустою;
- гуляшем; бограчем;
- копченою та печеною ковбасками;
- салом;
- різними копченостями;
- угорською куркою; перкельтом та багатьма іншими смаколиками свята.
 
 
На відкритті фестивалю гостей пригощають закарпатським вином, слив’янкою або гарячим глінтвейном.
Ближче до вечора фестиваль переповнюється галасом, чудовими емоціями та веселою народною музикою, що пронизує кожного незабутніми враженнями.